Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Problemy na Park & Ride: jeden z kierowców uszkodził terminal

sk
środa, 23.01.2019 r.
godz. 19.55
sk | środa, 23.01.2019 r., godz. 19.55
Problemy na Park & Ride: jeden z kierowców uszkodził terminal
fot. Halina P.

W ostatnich dniach pojawiały się problemy z działaniem parkingu "Park & Ride" na Piątkowie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Poznaniacy zgłaszali m.in. problemy z odczytem zapisanego na karcie PEKA biletu sieciowego, uprawniającego do darmowego skorzystania z parkingu.
 
- Pan z obsługi rosi o opłacanie jednodniowego biletu i składanie reklamacji. Wie, że to niezgodne z regulaminem, ale ten nadal nie przewiduje awarii PEKI - pisał jeden z czytelników.
 
Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego przyznają, że na bieżąco monitorują pracę parkingu przy przystanku PST Szymanowskiego i znają sprawę. - Problemy, z jakimi mogli borykać się kierowcy w ostatnich dniach, miały związek ze stabilizacją serwera w nowym – zamontowanym po uszkodzeniu przez jednego z kierowców – terminalu - wyjaśniła Agnieszka Smogulecka.
 
- Po uderzeniu samochodem w terminal wjazdowy konieczna była jego wymiana, co nastąpiło w dniu 16 stycznia. Dzień później, w związku z niestabilnością działania urządzeń wewnątrz terminala, ZTM zgłosił sprawę gwarantowi, który podjął kolejne działania: wymieniony został serwer i nastąpiło ponownie skonfigurowane usługi. Działania te nie przyniosły jednak spodziewanego efektu, w  związku z czym ZTM podjął decyzję aby podnieść rogatki parkingu i umożliwić kierowcom swobodny wjazd i wyjazd. We wtorek (22 stycznia - red.) służby serwisowe ponownie przystąpiły do wymiany serwera i skonfigurowania usług, w wyniku czego w godzinach popołudniowych system zaczął działać prawidłowo - wyjaśniła rzecznik prasowa ZTM.

Parking przy PST to pierwszy tego typu obiekt w Poznaniu. W planach są trzy kolejne, ale w listopadzie unieważniono przetarg na ich budowę: powodem były zbyt duże oczekiwania finansowe potencjalnego wykonawcy.

Reklama