Reklama
Reklama

Pożar na wysypisku w Pyszącej ugaszony. Straż Pożarna zwija sprzęt

Kilkanaście dni trwała walka z pożarem składowiska odpadów w Pyszącej (pow. śremski). W środę poinformowano o zakończeni akcji gaśniczej.

Wysypisko w Pyszącej płonęło w ostatnim czasie kilkukrotnie, a ostatni pożar wybuchł w nocy z 10 na 11 stycznia. Tym razem pożar okazał się wyjątkowo trudny do opanowania, a w ostatnim czasie na pomoc strażakom ruszyli żołnierze zjarocińskiej 16 Brygady Remontu Lotnisk -Wojsko, zgodnie z decyzją ministra Błaszczaka, zapewni specjalistyczny sprzęt budowlany na podwoziu gąsienicowym - spychacze oraz koparki. Dodatkowe koparki i spychacze pozwolą na rozparcelowanie hałd na mniejsze części, łatwiejsze do gaszenia przez jednostki straży pożarnej- informował Tomasz Stube z gabinetu wojewody.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W środę Tydzień Ziemi Śremskiej poinformował, że akcja gaśnicza oficjalnie zakończyła się -Działań gaśniczych już nie prowadzimy. Akcja została zakończona i przygotowujemy się do zwijania sprzętu -poinformował w rozmowie z gazetą asp. sztab. Dariusz Rogasik, zastępca dowódcy JRG Śrem i dowodzący akcją gaśniczą w Pyszącej.

Teraz na teren wysypiska wejdą śledczy oraz biegli, którzy postarają się ustalić przyczynę wybuchu pożaru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro