Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Pożar na wysypisku w Pyszącej ugaszony. Straż Pożarna zwija sprzęt

BS
środa, 23.01.2019 r.
godz. 19.31
BS | środa, 23.01.2019 r., godz. 19.31
Pożar na wysypisku w Pyszącej ugaszony. Straż Pożarna zwija sprzęt

Kilkanaście dni trwała walka z pożarem składowiska odpadów w Pyszącej (pow. śremski). W środę poinformowano o zakończeni akcji gaśniczej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wysypisko w Pyszącej płonęło w ostatnim czasie kilkukrotnie, a ostatni pożar wybuchł w nocy z 10 na 11 stycznia. Tym razem pożar okazał się wyjątkowo trudny do opanowania, a w ostatnim czasie na pomoc strażakom ruszyli żołnierze z jarocińskiej 16 Brygady Remontu Lotnisk - Wojsko, zgodnie z decyzją ministra Błaszczaka, zapewni specjalistyczny sprzęt budowlany na podwoziu gąsienicowym - spychacze oraz koparki. Dodatkowe koparki i spychacze pozwolą na rozparcelowanie hałd na mniejsze części, łatwiejsze do gaszenia przez jednostki straży pożarnej - informował Tomasz Stube z gabinetu wojewody.

W środę Tydzień Ziemi Śremskiej poinformował, że akcja gaśnicza oficjalnie zakończyła się - Działań gaśniczych już nie prowadzimy. Akcja została zakończona i przygotowujemy się do zwijania sprzętu - poinformował w rozmowie z gazetą asp. sztab. Dariusz Rogasik, zastępca dowódcy JRG Śrem i dowodzący akcją gaśniczą w Pyszącej.

Teraz na teren wysypiska wejdą śledczy oraz biegli, którzy postarają się ustalić przyczynę wybuchu pożaru.

Reklama