Lech Poznań przegrał swój pierwszy sparing

Od porażki serię meczów sparingowych rozpoczęli piłkarze Lecha Poznań.

Pierwszym rywalem Kolejorza w tym roku był Etyr Wielkie Tyrnowo. Bułgarzy prowadzili już od piątej minuty i choć trudno było mówić o ich wielkiej przewadze, to na przerwę schodzili z dwubramkową zaliczką. Lechici stworzyli sobie w pierwszej połowie kilka niezłych okazji, ale żadnej z nich nie zamienili na gola.
Trener Nawałka często dokonywał zmian, a pod koniec spotkania na boisku była spora grupa młodych zawodników. Bułgarzy podwyższyli na 3:0 ładnym strzałem z dystansu, a wynik spotkania ustalił Filip Marchwiński.
Lechici są obecnie w trakcie ciężkich przygotowań fizycznych i ze środowego meczu nie można wyciągać poważniejszych wniosków.
Etyr Wielkie Tyrnowo - Lech Poznań 3:1 (2:0)
Bramki: Veljko Batrović (5’), Milcho Angelov (40’), Daniel Mladenov (74’) - Filip Marchwiński (90’)

Skład Lecha: Matus Putnocky (34’ Jasmin Burić (65’ Karol Szymański (80’ Krzysztof Bąkowski))) - Marcin Wasielewski (46’ Robert Gumny (70’ Karol Smajdor)), Rafał Janicki (46’ Nikola Vujadinović), Wiktor Pleśnierowicz (34’ Thomas Rogne (65’ Dimitris Goutas)), Vernon De Marco (46’ Piotr Tomasik) - Maciej Makuszewski (46’ Tymoteusz Klupś), Pedro Tiba (34’ Tomasz Cywka (65’ Mateusz Skrzypczak)), Łukasz Trałka (46’ Maciej Gajos), Kamil Jóźwiak (34’ Mihai Radut (65’ Jakub Kamiński)) - Darko Jevtić (34’ Joao Amaral (65’ Juliusz Letniowski (80’ Filip Marchwiński))), Christian Gytkjaer (38’ Paweł Tomczyk (70’ Filip Szymczak)).