Reklama
Reklama

Studenci wymyślili nowy produkt, który trafił do sprzedaży w Żabkach

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

"Bułka z wędzonką" to nowy produkt, który trafił do sprzedaży w sklepach sieci Żabka. Został on wymyślony w ramach projektu "Kreatorzy Produktu".

Projekt realizowany jest przez właściciela sieci Żabka - funduszCVC Capital Partners oraz Spółkę Celową Uniwersytetu Ekonomicznego od 2017 roku, a brali w nim udział studenci Uniwersytetów Przyrodniczego i Ekonomicznego z Poznania i Uniwersytet Zielonogórski. Studenci biorący udział w projekcie mają okazję wymyślić produkt, który trafi do sprzedaży, a w nagrodę mogą odbyć staż w centrali firmy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tym razem szczęście uśmiechnęło się do grupy, w której była między innymi studentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji Żywności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Magdalena Buszewicz, Karolina Bar, Agata Czyż postawiły sobie za zadanie przygotowanie smacznej, szybkiej i nie brudzącej przekąski. Z tych założeń powstała... bułka z wędzonką - To pszeniczna bułka, w której znajduje się szynka szwarcwaldzka i cebula. Umożliwia zatem zjedzenie na szybko sycącej potrawy bez zagrożenia pobrudzeniem się wypływającym sosem, szynką bądź pomidorem -komentuje Magdalena Buszewicz na łamach money.pl.

Produkty wymyślone przez studentów prezentowano przed jury, które oceniałosensorykę, innowacyjność, cenę oraz możliwość masowej produkcji. Pomysł "bułki z wędzonką" spodobał się na tyle, że bułka trafiła do sprzedaży, a Magdalena Buszewicz odbyła staż w centrali Żabki -To była możliwość sprawdzenia, jak funkcjonuje tak duża firma. Miałam także okazję zdobyć nowe umiejętności oraz wiedzę praktyczną, którą znałam tylko z książek - powiedziała Buszewicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro