Reklama
Reklama

Właściciel Biedronki zakończył rozbudowę centrum dystrybucyjnego pod Poznaniem: jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w Europie

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

7 miesięcy trwała rozbudowa i modernizacja centrum dystrybucyjnego w Kostrzynie. Obiekt, który obsługuje 150 sklepów sieci Biedronka jest dziś jednym z najbardziej nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska obiektów tego typu.

W tej chwili powierzchnia całego magazynu to 23 800 metrów kwadratowych, a aż 7258 metrów z niej to magazyny chłodnicze. Oznacza to, że powierzchnia chłodnicza zwiększyła się trzykrotnie. Istotne jest też to, że inwestor postawił na energooszczędne technologie - Postawiliśmy na nowe technologie, które pomagają dbać o środowisko naturalne. W zmodernizowanym centrum zostały zastosowane rozwiązania nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim energooszczędne. Cieszymy się, że możemy być tak ważnym pracodawcą w regionie i częścią lokalnej społeczności- mówi Maciej Romanowski, dyrektor centrum dystrybucyjnego w Kostrzynie Wielkopolskim.

Wśród zastosowanych rozwiązań przedstawiciele firmy wymieniają inteligentne oświetlenie LED całego obiektu, wymiana instalacji chłodniczej czy zastosowanie wózków widłowych zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi. Centrum zatrudnia łącznie 350 osób, a w związku z rozbudową powstało dodatkowych 25 miejsc.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro