Reklama

W Gnieźnie odbędzie się marsz środowisk LGBT. "Pierwsza Stolica Równości"

fot. Maciej Januchowski
fot. Maciej Januchowski

13 kwietnia odbędzie impreza pod hasłem "Gniezno - Pierwsza Stolica Równości".

Marsz Równości w Poznaniu organizowany jest od kilkunastu lat, a od pewnego czasu na podobne inicjatywy decydują się także mieszkańcy mniejszych miast. Jednym z nich jest Gniezno.
Według organizatorów marsz ma zwrócić uwagę na na dyskryminację osób ze względu na orientację, wyznanie czy pochodzenie. - Lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i inne osoby nieheteronormatywne nie są same. Chcemy okazać im wsparcie, a mieszkańcom Gniezna udowodnić, że żyją obok nich różne osoby, które nierzadko są lubiane i szanowane, ale nie mogą być sobą na co dzień. Marsz Równości w Gnieźnie będzie okazją do osobistego spotkania, poznania się i pokonania stereotypów - mówi Maciej Januchowski, rzecznik gnieźnieńskiego marszu.
Grupę organizatorów stanowi kilkanaście osób, przedstawiających się jako "uczniowie i uczennice gnieźnieńskich szkół średnich, studenci, a także osoby, które od lat działają społecznie." Dokładna trasa marszu nie jest na razie znana. Mają mu towarzyszyć różnego rodzaju dyskusje czy wydarzenia artystyczne.
Gnieźnieński marsz ma odbyć się 13 kwietnia. Tego typu wydarzenia można zgłaszać do odpowiednich organów najwcześniej 30 dni przed wyznaczoną datą.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro