Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Znamy oficjalny logotyp poznańskiego Szczytu Bałkanów Zachodnich

sw
poniedziałek, 21.01.2019 r.
godz. 17.23
sw | poniedziałek, 21.01.2019 r., godz. 17.23
Znamy oficjalny logotyp poznańskiego Szczytu Bałkanów Zachodnich
fot. materiały prasowe

Stolica Wielkopolski w tym roku stanie się areną spotkań na najwyższym światowym szczeblu. Właśnie pojawiła się grafika, reprezentująca wydarzenie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Logotyp, który został zamieszczony w sieci jest kolarzem trzech konturów - jeden z nich przedstawia Polskę, drugi Bałkany zachodnie, trzeci zaś symbolizuje jedną z gwiazdek znanych z flagi Unii Europejskiej. Opublikował go na swoim twitterowym koncie Wiesław Tarka, który od 2008 do 2012 r. pełnił rolę ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego RP w Republice Chorwacji, a następnie był ambasadorem RP w Królestwie Szwecji. Aktualne zadanie dyplomaty polega na koordynowaniu przygotowań do Szczytu Bałkanów Zachodnich.

Wydarzenie, które będzie odbędzie się w Poznaniu 5 i 6 lipca, ma ściągnąć do Poznania około tysiąca uczestników. Spotkanie odbywać się będzie głównie w salach kongresowych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednak, jak zapowiada oddelegowany do jego organizacji przez stronę rządową Szymon Szynkowski vel Sęk, szczyt ma być mniej odizolowany od miejskiego życia niż to było w przypadku Konferencji Klimatycznej ONZ, która odbyła się w Poznaniu przed dekadą.

Reklama