Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

Właściciel koszalińskiego escape roomu, w którym doszło do tragedii, miał jeszcze dwa inne podobne kluby. Oba w Wielkopolsce

sw
poniedziałek, 21.01.2019 r.
godz. 15.36
sw | poniedziałek, 21.01.2019 r., godz. 15.36
Właściciel koszalińskiego escape roomu, w którym doszło do tragedii, miał jeszcze dwa inne podobne kluby. Oba w Wielkopolsce
fot. Marcin Bielecki/PAP

W pozostałych obiektach zarządzanych przez Miłosza S. strażacy znaleźli szereg nieprawidłowości. Jeden z nich został zamknięty.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Właściciel escape roomu, w którym przed dwoma tygodniami zginęło tragicznie 5 nastolatek. Prokuratura właścicielowi lokalu, Miłoszowi S., przedstawiła zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu osób. Okazuje się, że to nie jedyne escape roomy zarządzane przez Miłosza S. - jeden z nich mieści się w Poznaniu, drugi w Kaliszu.

Dziennikarzom Onetu udało się nieoficjalnie dowiedzieć ze źródeł związanych z prokuraturą, że także w wielkopolskich obiektach strażacy znaleźli sporo uchybień. Kaliski escape room w wyniki kontroli przeprowadzonej tuż po tragedii w Koszalinie został zamknięty. Za to w poznańskim skończyło się na mandacie za wykazane nieprawidłowości, które m.in. polegały na nieoznakowaniu drogi ewakuacyjnej.

Miłosz S. aktualnie znajduje się w areszcie, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Reklama