Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Zamordowany prezydent Gdańska będzie upamiętniony na pl. Wolności w Poznaniu?

j
niedziela, 20.01.2019 r.
godz. 14.30
j | niedziela, 20.01.2019 r., godz. 14.30
Zamordowany prezydent Gdańska będzie upamiętniony na pl. Wolności w Poznaniu?
fot. Włodzimierz Hoppel

Jak przekazał zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski – prezydent Jacek Jaśkowiak, chce aby w miejscu, gdzie gromadzili się poznaniacy, by oddać cześć zmarłemu prezydentowi Gdańska został on symbolicznie upamiętniony.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W sobotę na placu Wolności w Poznaniu poznaniacy na specjalnie ustawionym telebimie mogli wspólnie oglądać uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska. Podczas spotkania przemawiał obecny na miejscu zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, który tuż przed rozpoczęciem uroczystości w Gdańsku wspominał śp. Pawła Adamowicza. To, kim tak naprawdę był pokazują dziś w sposób szczególny mieszkańcy Gdańska, którzy tłumnie wyszli na ulice i place, którzy przeżywają tę śmierć - płaczą, modlą się i wspominają, jak wielkim był człowiekiem - mówił o nieżyjącym prezydencie Gdańska Mariusz Wiśniewski.

Dodał również, że zamordowany prezydent Gdańska może zostać upamiętniony w Poznaniu. Dzisiaj rano rozmawiałem z panem prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem. Wspomniał, że chciałby, aby władze miasta wystąpiły z inicjatywą o symboliczne upamiętnienie prezydenta Adamowicza, tutaj - na placu Wolności. Ten plac jest miejscem, które od dawna kojarzy się z wolnością - zarówno przed 100 laty, kiedy wybuchało Powstanie Wielkopolskie, jak i dzisiaj - kiedy poznaniacy przychodzą tu tłumnie, by podkreślać potrzebę życia w wolnym, praworządnym, demokratycznym państwie. Państwie, w którym szanuje się konstytucję, gdzie jest miejsce dla każdego człowieka, bez względu na to, jakie ma poglądy, skąd pochodzi, jakie ma wartości. Chcemy pamiętać o prezydencie Adamowiczu. Mamy nadzieję, że ta tragiczna śmierć spowoduje, że będziemy potrafili żyć w państwie, w którym wszyscy się szanują, jako wspólnota. Cześć jego pamięci, wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie – mówił w sobotę Mariusz Wiśniewski.

Reklama