Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Poznaniacy spotkali się na placu Wolności, by podziękować Jurkowi Owsiakowi

j
niedziela, 20.01.2019 r.
godz. 15.34
j | niedziela, 20.01.2019 r., godz. 15.34
Poznaniacy spotkali się na placu Wolności, by podziękować Jurkowi Owsiakowi
fot. Maciej Kopiński

Na placu Wolności odbywa się akcja #MuremZaOwsiakiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po tym, jak Jurek Owsiak po śmierci prezydenta Gdańska ogłosił, że dłużej nie będzie prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju lawinowo ruszyły protesty. W internecie ruszyły akcje #JurekZostań i #MuremZaOwsiakiem. W internecie rozpoczęła się też zbiórka podpisów pod petycją, by Jerzy Owsiak zmienił decyzję i pozostał prezesem WOŚP.

20 stycznia, w całym kraju zapowiedziano też manifestacje, podczas których uczestnicy mieli okazać poparcie dla Jurka Owsiaka. Miało być tak również w Poznaniu. Spotkajmy się razem w niedzielę 20 stycznia o godzinie 15.00 na plac Wolności w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy co roku kibicują Jurkowi Owsiakowi i WOŚP. Nie chcemy, aby Jurek zrezygnował z dużego, czerwonego serca WOŚP. Nie wyobrażamy sobie tej orkiestry bez jej dyrygenta, z którym grała przez 27 lat. Dzisiaj człowiek, który zrobił tak wiele dla innych, potrzebuje naszej pomocy, otuchy i wsparcia. Nie pozostawimy go samego w tym trudnym dla niego momencie – jeszcze w sobotę zapowiadali organizatorzy.

Jerzy Owsiak odwołał wczoraj swoją decyzję i tuż po pogrzebie prezydenta Gdańska opublikował na Facebooku nagranie deklarując, że „wraca do roboty” i że nadal będzie szefem WOŚP.

Mimo wszystko spotkanie na placu Wolności się odbędzie. W związku z decyzją Jurka Owsiaka zmieni się trochę charakter naszego spotkania na placu Wolności w Poznaniu. Okażemy nie tylko wsparcie, ale też będzie ono formą podziękowania za zmianę decyzji – mówi Izabela Sikorska, jedna z organizatorek spotkania.

Akcja na placu Wolności rozpocznie się o godzinie 15:00. Przynosimy ze sobą czerwone rekwizyty - np. papierowe serca, baloniki albo parasolki. To będzie taki mały, miły gest z naszej strony dla Jurka Owsiaka i WOŚP – apelowali organizatorzy.

Reklama