Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Polscy policjanci otrzymali kamery na mundury

sk
sobota, 19.01.2019 r.
godz. 14.11
sk | sobota, 19.01.2019 r., godz. 14.11
Polscy policjanci otrzymali kamery na mundury
fot. Policja

Rozpoczął się program wyposażania polskich policjantów w kamery umieszczane na mundurach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Jako jedni z pierwszych testy sprzętu rozpoczęli funkcjonariusze z Elbląga. Kamery mają pomóc jednoznacznie rozstrzygać sporne sytuacje, do których dochodzi podczas interwencji. Jako pierwsi w programie biorą udział policjanci patrolowo interwencyjni i funkcjonariusze drogówki.
 
- Urządzenia, których od kilku dni używają elbląscy policjanci przekazują obraz oraz dźwięk w systemie szyfrowania i mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin. Już od chwili rejestracji zdarzenia kamera identyfikuje policjanta oraz ustala czas i datę interwencji. Należy również podkreślić, że funkcjonariusz nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji w zarejestrowane nagranie. Po zakończeniu służby policjant będzie wstawiał kamerę do stacji dokującej, która zarchiwizuje zarejestrowane dane. Wszyscy funkcjonariusze, którzy otrzymali kamery jako indywidualne wyposażenie, przeszli odpowiednie szkolenie - wyjaśnił kom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.
 
Urządzenie nie będzie aktywne przez cały czas pracy policjanta. Funkcjonariusz będzie miał obowiązek uruchomić je podczas interwencji.
 

- Z doświadczeń policjantów, którzy już używali kamer nasobnych wynika, że obecność włączonej kamery pozwala na uściślenie wielu szczegółów interwencji, często studzi uliczną agresję, ale też zwiększa bezpieczeństwo policjanta - stwierdził kom. Nowacki.

Reklama