Reklama
Reklama

Komisja Europejska chwali się w swoich social mediach poznańskimi TBS-ami

fot. Social EU @ TT
fot. Social EU @ TT

Na stronie departamentu ds. socjalnych KE pojawił się artykuł przybliżający Europejczykom sytuację mieszkaniową w Poznaniu.

Chodzi o budowę osiedla PTBS na Strzeszynie. Na terenie pomiędzy Literacką, Koszalińską oraz Żołnierzy Wyklętych ma powstać w sumie 1300 mieszkań. Część z nich zostanie udostępnionych w klasycznym najmie TBS, a część w ramach nowego programu "Najem z dojściem do własności". I to właśnie ta forma stała się podstawą do stworzenia artykułu na portalu europa.eu, oficjalnej strony internetowej Komisja Europejskiej. Mieszkania mają być gotowe do 2021 r.

Sprawa nie jest nowa, o rozpoczęciu prac informowaliśmy już w sierpniu 2017 r. Wtedy to rozpoczął się pierwszy etap inwestycji, na którą cześć środków wykoncypowano dzięki pożyczce z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Strona KE przypomina te fakty, a także nakreśla sytuację mieszkaniową w stolicy Wielkopolski. Za przyczynę wyludniania się Poznania podano tu zbyt wysokie ceny nieruchomości w obrębie miasta, a osiedle PTBS, ma być jednym z panaceum na tę tendencję.

Na twitterowym profilu departamentu ds. socjalnych, czyli EU Social, pojawił się też krótki filmik, który przybliża tę historię.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro