Reklama
Reklama

Prezydent Poznania zaskarży decyzję prokuratury w sprawie "aktów zgonu politycznego" wystawionych przez Młodzież Wszechpolską m.in. Pawłowi Adamowiczowi

Jacek Jaśkowiak początkowo nie chciał zaskarżać decyzji, jednak wraz ze śmiercią prezydenta Gdańska postanowił wypełnić jego polityczną wolę.

Wspomniane "akty zgonu politycznego" to akcja Młodzieży Wszechpolskiej sprzed kilku miesięcy. Chodziło o zaakcentowanie sprzeciwu wobec działaniom prezydentów dużych miast, którzy podpisali deklarację o współdziałanie w sprawie migracji. Wśród osób, którym zostały wystawiony znalazł się m.in. Jacek Jaśkowiak, ale również tragicznie zmarły w poniedziałek Paweł Adamowicz. I to właśnie prezydent Gdańska złożył zawiadomienie na policję w tej sprawie.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Przed trzema dniami, akurat w dzień śmierci Adamowicza, gdańska prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, tłumacząc, że akcja Młodzieży Wszechpolskiej była formą krytyki i nie zawierała gróźb, czy nawoływania do nienawiści. - Jacek Jaśkowiak stwierdził, że w takiej sytuacji, w obliczu jego tragicznej śmierci, to on złoży zażalenie, by w pewnym sensie wypełnić wolę Pawła Adamowicza - powiedziała dziennikarzom Radia Poznań rzecznik prezydenta Jaśkowiaka, Hanna Surma.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro