Reklama
Reklama

Wojsko w trybie pilnym wezwane w okolice Śremu

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Na wniosek wojewody wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmanna, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak podpisał decyzję o skierowaniu wojska do Pyszącej.

Powodem wysłania jarocińskiej 16 Brygady Remontu Lotnisk do Pyszącej pod Śremem jest kolejny już pożar wysypiska w Pyszącej pod Śremem. Śmieci składowane w wielkopolskiej wsi zajmują się ogniem co kilka miesięcy. Akcja gaszenia wysypiska trwa już od tygodnia.

W środę na miejsce pożaru przyjechał wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann. Przedstawiciel rządu obiecał wsparcie ze strony państwowej dla tamtejszych strażaków. Chodziło m.in. o dostarczenie nowego sprzętu, ale jak się okazuje - także posiłków z armii. Jeszcze w piątek 18 stycznia do akcji dogaszania pożaru w Pyszącej dołączą żołnierzy z Jarocina.

- Wojsko, zgodnie z decyzją ministra Błaszczaka, zapewni specjalistyczny sprzęt budowlany na podwoziu gąsienicowym - spychacze oraz koparki - informuje Tomasz Stube z gabinetu wojewody. - Dodatkowe koparki i spychacze pozwolą na rozparcelowanie hałd na mniejsze części, łatwiejsze do gaszenia przez jednostki straży pożarnej - dodaje rzecznik wojewody.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro