Reklama
Reklama

Poznański dramturg: "Prawackie gnoje, wypier...ać z moich znajomych!"

fot. Wojciech Wybranowski @ TT

O agresywnym wpisie wiceprezesa zarządu poznańskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) zrobiło się głośno w mediach społecznościowych.

- Prawackie gnoje, naziolscy zwyrodnialcy i katolskie zboki wypier...ać z moich znajomych - napisał na swoim prywatnym facebookowym profilu Adrian Rzetelski, prezes fundacji "Konspiracja". Zrzut ekranu z wypowiedzią Rzetelskiego zamieścił poznański dziennikarz tygodnika DoRzeczy, Wojciech Wybranowski.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Wśród "demokratów" wojna z mową nienawiści nabrała takiego nasilenia, że niektórzy już dym uszami puszczają - komentuje prawicowy publicysta. W momencie wykonywania skrinu przez Wybranowskiego, wpis miał 50 reakcji (w tym polubienie samego... autora) i 39 komentarzy. Najwyraźniej działający w Poznaniu teatrolog zreflektował się jednak i albo usunął kontrowersyjny post, albo go ukrył.

Organizacja, której przewodzi Rzetelski ma w swoje cele statutowe wpisane m.in. pielęgnowanie, promowanie I wspieranie kultury, sztuki jak również ochrona dóbr kultury I tradycji. Promowanie interesujących zjawisk kultury światowej w polsce" (pisownia oryginalna). Rzetelski prowadzi też warsztaty teatralne dla dzieci.

  • Aktualizacja
    piątek, 18.01.2019 r., godz. 21.34
    Aktualizacja
    piątek, 18.01.2019 r., godz. 21.34
    Na naszą skrzynkę przyszła wiadomość podpisana imieniem i nazwiskiem Adriana Rzetelskiego. Poniżej jej treść. "W związku z artykułem o mnie na jednym z portali gdzie udostępniono mój post w którym w niewybrednych słowach odcinam się od znajomości z ludźmi o agresywnej z mojego punktu widzenia ideologii jest mi przykro, że tym wpisem uraziłem tych którzy agresję trzymają na wodzy i wykazują się większym wyczuciem kultury niż ja w krytykowanym poście. Wpis mój spowodowany był chwilą słabości po tragedii na polskiej scenie politycznej i przeczytaniu niezliczonej ilości hejtu pod adresem ofiary oraz organizacji którą zamordowany polityk wspierał. Jest mi przykro, że przez moment stanąłem na tak samo niskim poziomie. Było to związane tylko i wyłącznie z moim prywatnym poczuciem bezradności i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek moją działalnością społeczną, artystyczną czy edukacyjną. Adrian Rzetelski"
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro