Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Poznański dramturg: „Prawackie gnoje, wypier...ać z moich znajomych!”

sw
piątek, 18.01.2019 r.
godz. 15.31
sw | piątek, 18.01.2019 r., godz. 15.31
Poznański dramturg: „Prawackie gnoje, wypier...ać z moich znajomych!”
fot. Wojciech Wybranowski @ TT

O agresywnym wpisie wiceprezesa zarządu poznańskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) zrobiło się głośno w mediach społecznościowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Prawackie gnoje, naziolscy zwyrodnialcy i katolskie zboki wypier...ać z moich znajomych - napisał na swoim prywatnym facebookowym profilu Adrian Rzetelski, prezes fundacji „Konspiracja”. Zrzut ekranu z wypowiedzią Rzetelskiego zamieścił poznański dziennikarz tygodnika DoRzeczy, Wojciech Wybranowski.

- Wśród "demokratów" wojna z mową nienawiści nabrała takiego nasilenia, że niektórzy już dym uszami puszczają - komentuje prawicowy publicysta. W momencie wykonywania skrinu przez Wybranowskiego, wpis miał 50 reakcji (w tym polubienie samego... autora) i 39 komentarzy. Najwyraźniej działający w Poznaniu teatrolog zreflektował się jednak i albo usunął kontrowersyjny post, albo go ukrył.

Organizacja, której przewodzi Rzetelski ma w swoje cele statutowe wpisane m.in. pielęgnowanie, promowanie I wspieranie kultury, sztuki jak również ochrona dóbr kultury I tradycji. Promowanie interesujących zjawisk kultury światowej w polsce” (pisownia oryginalna). Rzetelski prowadzi też warsztaty teatralne dla dzieci.
 

AKTUALIZACJA
piątek, 18.01.2019 r.,
godz. 21.34

AKTUALIZACJA | piątek, 18.01.2019 r., godz. 21.34

Na naszą skrzynkę przyszła wiadomość podpisana imieniem i nazwiskiem Adriana Rzetelskiego. Poniżej jej treść. „W związku z artykułem o mnie na jednym z portali gdzie udostępniono mój post w którym w niewybrednych słowach odcinam się od znajomości z ludźmi o agresywnej z mojego punktu widzenia ideologii jest mi przykro, że tym wpisem uraziłem tych którzy agresję trzymają na wodzy i wykazują się większym wyczuciem kultury niż ja w krytykowanym poście. Wpis mój spowodowany był chwilą słabości po tragedii na polskiej scenie politycznej i przeczytaniu niezliczonej ilości hejtu pod adresem ofiary oraz organizacji którą zamordowany polityk wspierał. Jest mi przykro, że przez moment stanąłem na tak samo niskim poziomie. Było to związane tylko i wyłącznie z moim prywatnym poczuciem bezradności i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek moją działalnością społeczną, artystyczną czy edukacyjną. Adrian Rzetelski”

Reklama