Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Poznań: w sobotę zawyją syreny alarmowe

j
piątek, 18.01.2019 r.
godz. 10.30
j | piątek, 18.01.2019 r., godz. 10.30
Poznań: w sobotę zawyją syreny alarmowe

Między innymi w ten sposób władze oraz mieszkańcy Poznania uczczą pamięć prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W dniu 19 stycznia br. o godzinie 12:00 zostaną uruchomione syreny alarmowe miasta Poznania. Syreny będą emitowały sygnał ciągły trwający 1 minutę – informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania.

Jak już wcześniej informowaliśmy poznaniacy na telebimie ustawionym na placu Wolności będą mogli śledzić uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Miejsce transmisji zostało wybrane nieprzypadkowo. Plac Wolności w Poznaniu ma znaczenie symboliczne. To właśnie tam poznaniacy zbierali się, by wspólnie uczcić pamięć zmarłego tragicznie prezydenta – informuje Hanna Surma, rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

Prezydent Gdańska w niedzielę został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarł w poniedziałek w szpitalu. Pogrzeb śp. Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godzinie 12:00.

Zgodnie z zapowiedziami na uroczystości pogrzebowe do Gdańska pojedzie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Na placu Wolności w Poznaniu obecny będzie zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Reklama