Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Rośnie sprzedaż książek i zabawek w placówkach Poczty Polskiej

BS
czwartek, 17.01.2019 r.
godz. 21.30
BS | czwartek, 17.01.2019 r., godz. 21.30
Rośnie sprzedaż książek i zabawek w placówkach Poczty Polskiej

Placówki pocztowe w ostatnich latach zmieniły się w sklepy, w których kupić można przysłowiowe "mydło i powidło". Okazuje się, że nietypowy asortyment jest bardzo dochodowy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Niegdyś na poczcie można było wysłać list, paczkę, zamówić rozmowę telefoniczną. Dziś placówki pocztowe zamieniły się w sklepy wielobranżowe. Na poczcie można dziś kupić gazetę, książkę, artykuły papiernicze i biurowe, a niekiedy nawet słodycze czy napoje. Jak informuje Poczta Polska największym powodzeniem cieszą się książki - Nasza oferta skierowana jest głównie do tych klientów, którzy z różnych powodów mają ograniczony dostęp do księgarni. W wielu miejscowościach jedynie w naszych placówkach można zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą. Dane dotyczące wzrostu przychodów ze sprzedaży wydawnictw dowodzą, że trafiamy w lukę na rynku - mówi w rozmowie z portalem Wiadomości Handlowe Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Sprzedaż książek i prasy miała wygenerować aż 30% przychodów z działalności handlowej poczty. Ciekawie prezentuje się lista najlepiej sprzedających się tytułów książkowych. Znajdują się na niej „Byłem w niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia”, „Wołyń we krwi 1943”, „Kuchnia Siostry Anastazji”, „Tatuażysta z Auschwitz” oraz „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej.

Reklama