Reklama
Reklama

Policjanci przypadkiem przejęli 220 tysięcy nielegalnych papierosów

Dzięki czujności policjantów udało się przejąć ogromną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Na kontrabandę policjanci Wydziału Kryminalnego z Kalisza trafili przypadkiem -Policjantów zainteresowały kartony, które zauważyli na tylnym siedzeniu opla wyjeżdżającego z jednej z posesji na terenie Kalisza. Charakterystyczny płaski kształt opakowań wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy - relacjonuje Anna Jaworska-Wojnicz z miejscowej policji. Policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę, a 22-letni kierowca natychmiast przyznał się, że przewozi papierosy bez znaków akcyzy.

Być może liczył, że dzięki przyznaniu się do transportu niewielkiej ilości towaru, uniknie większych problemów. Policjanci nie dali się zwieść i skontrolowali samochód dostawczy, który stał na posesji, z której wyjeżdżał mężczyzna - Łącznie zabezpieczono 220 tysięcy sztuk papierosów, a kierowca Opla został zatrzymany i usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego - dodaje Jaworska-Wojnicz.

Teraz grozi mu kara nawet trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Wstępnie oszacowano, że Skarb Państwa został narażony na 200 tysięcy złotych strat z tytułu nieopłaconej akcyzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro