Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

W sobotę, 19 stycznia odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Już od piątku obowiązywać będzie żałoba narodowa.

Prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek po tym, jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Prezydent będzie uczestniczył w pogrzebie, już w piątek będzie w Gdańsku. Związek Miast Polskich zorganizuje tam specjalne posiedzenie - zapowiadał w programie Otwarta Antena Telewizji WTK dyrektor gabinetu prezydenta Poznania Patryk Pawełczak. Będzie wielu prezydentów - jest to symbol dla samorządów w Polsce - pewien olbrzymi cios dla samorządu, więc trudno żeby prezydentów największych miast w Polsce nie było w tym dniu w Gdańsku - dodał.

Jak już wcześniej informowaliśmy prezydent Andrzej Duda w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza zapowiedział żałobę narodową. Żałoba narodowa będzie obowiązywać od piątku od godziny 17:00 do soboty do godziny 19:00. Do czwartku trwa z kolei miejska żałoba zarządzona przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Poznaniacy wciąż mogą wpisywać się do księgi kondolencyjnej w Urzędzie Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro