Reklama

Prezydent Jaśkowiak weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

W sobotę, 19 stycznia odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Już od piątku obowiązywać będzie żałoba narodowa.

Prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek po tym, jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Prezydent będzie uczestniczył w pogrzebie, już w piątek będzie w Gdańsku. Związek Miast Polskich zorganizuje tam specjalne posiedzenie - zapowiadał w programie Otwarta Antena Telewizji WTK dyrektor gabinetu prezydenta Poznania Patryk Pawełczak. Będzie wielu prezydentów - jest to symbol dla samorządów w Polsce - pewien olbrzymi cios dla samorządu, więc trudno żeby prezydentów największych miast w Polsce nie było w tym dniu w Gdańsku - dodał.

Jak już wcześniej informowaliśmy prezydent Andrzej Duda w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza zapowiedział żałobę narodową. Żałoba narodowa będzie obowiązywać od piątku od godziny 17:00 do soboty do godziny 19:00. Do czwartku trwa z kolei miejska żałoba zarządzona przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Poznaniacy wciąż mogą wpisywać się do księgi kondolencyjnej w Urzędzie Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro