Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Prezydent Jaśkowiak weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

j
czwartek, 17.01.2019 r.
godz. 08.00
j | czwartek, 17.01.2019 r., godz. 08.00
Prezydent Jaśkowiak weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

W sobotę, 19 stycznia odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Już od piątku obowiązywać będzie żałoba narodowa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek po tym, jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Prezydent będzie uczestniczył w pogrzebie, już w piątek będzie w Gdańsku. Związek Miast Polskich zorganizuje tam specjalne posiedzenie – zapowiadał w programie Otwarta Antena Telewizji WTK dyrektor gabinetu prezydenta Poznania Patryk Pawełczak. Będzie wielu prezydentów – jest to symbol dla samorządów w Polsce – pewien olbrzymi cios dla samorządu, więc trudno żeby prezydentów największych miast w Polsce nie było w tym dniu w Gdańsku - dodał.

Jak już wcześniej informowaliśmy prezydent Andrzej Duda w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza zapowiedział żałobę narodową. Żałoba narodowa będzie obowiązywać od piątku od godziny 17:00 do soboty do godziny 19:00. Do czwartku trwa z kolei miejska żałoba zarządzona przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Poznaniacy wciąż mogą wpisywać się do księgi kondolencyjnej w Urzędzie Miasta.

Reklama