Reklama
Reklama

PiS wstrzymało prace nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu

fot. Maciek Pelc / freeimages.com
fot. Maciek Pelc / freeimages.com

W środę przed południem informowaliśmy o opiniach Biura Analiz Sejmowych, które stawiają pod znakiem zapytania przyszłość przepisów o zakazie handlu. Teraz oficjalnie potwierdzono, że prace nad nowelizacją przepisów zostały wstrzymane.

O dwóch analizach przygotowanych przez Biuro Analiz Sejmowych pisaliśmy w tym miejscu.Z analiz wynika, że negatywne skutki zakazu odczuli przede wszystkim najmniejsi przedsiębiorcy, którzy w założeniach mieli być beneficjentami ustawy. Z wyników badań ma też wynikać, że wzrasta liczba Polaków, którzy są niezadowoleni z zakazu, a to według analityków BAS może mieć wpływ na wybory przy urnie wyborczej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Rzeczpospolita rozmawiała na ten temat z Januszem Śniadkiem -Projekt nie będzie procedowany na tym posiedzeniu Sejmu i na lutowym chyba też nie - poinformował poseł PiS i sprawozdawca projektu w rozmowie z gazetą. Zdaniem BAS rozwiązaniem kompromisowym, które znajdzie poparcie u większości Polaków jest wprowadzenie dwóch wolnych niedziel w miesiącu -Wyborcy wszystkich partii dość zgodnie uznają, że obecna postać handlu w niedzielę (chodzi o tę z 2018 r. - red.) stanowi kompromis pomiędzy tymi, którzy chcą całkowitego zakazu handlu, a tymi, którzy chcieliby powrotu do sytuacji sprzed marca 2018 r., czyli braku jakichkolwiek ograniczeń w handlu w niedzielę. Z tych racji wydaje się, że rozwiązaniem pożądanym byłoby utrzymanie istniejących rozwiązań i uznanie ich za rozwiązania docelowe, co oznaczałoby likwidację tych rozwiązań, które dopiero mają wejść w życie w roku 2019 i 2020 - można przeczytać w analizie.

Przygotowywana nowelizacja miała przede wszystkim ukrócić działanie sklepów jako placówki pocztowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro