Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

PiS wstrzymało prace nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu

BS
środa, 16.01.2019 r.
godz. 19.15
BS | środa, 16.01.2019 r., godz. 19.15
PiS wstrzymało prace nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu
fot. Maciek Pelc / freeimages.com

W środę przed południem informowaliśmy o opiniach Biura Analiz Sejmowych, które stawiają pod znakiem zapytania przyszłość przepisów o zakazie handlu. Teraz oficjalnie potwierdzono, że prace nad nowelizacją przepisów zostały wstrzymane.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O dwóch analizach przygotowanych przez Biuro Analiz Sejmowych pisaliśmy w tym miejscu. Z analiz wynika, że negatywne skutki zakazu odczuli przede wszystkim najmniejsi przedsiębiorcy, którzy w założeniach mieli być beneficjentami ustawy. Z wyników badań ma też wynikać, że wzrasta liczba Polaków, którzy są niezadowoleni z zakazu, a to według analityków BAS może mieć wpływ na wybory przy urnie wyborczej.

Rzeczpospolita rozmawiała na ten temat z Januszem Śniadkiem - Projekt nie będzie procedowany na tym posiedzeniu Sejmu i na lutowym chyba też nie - poinformował poseł PiS i sprawozdawca projektu w rozmowie z gazetą. Zdaniem BAS rozwiązaniem kompromisowym, które znajdzie poparcie u większości Polaków jest wprowadzenie dwóch wolnych niedziel w miesiącu - Wyborcy wszystkich partii dość zgodnie uznają, że obecna postać handlu w niedzielę (chodzi o tę z 2018 r. - red.) stanowi kompromis pomiędzy tymi, którzy chcą całkowitego zakazu handlu, a tymi, którzy chcieliby powrotu do sytuacji sprzed marca 2018 r., czyli braku jakichkolwiek ograniczeń w handlu w niedzielę. Z tych racji wydaje się, że rozwiązaniem pożądanym byłoby utrzymanie istniejących rozwiązań i uznanie ich za rozwiązania docelowe, co oznaczałoby likwidację tych rozwiązań, które dopiero mają wejść w życie w roku 2019 i 2020 - można przeczytać w analizie.

Przygotowywana nowelizacja miała przede wszystkim ukrócić działanie sklepów jako placówki pocztowe.

Reklama