Reklama

Żałoba w Poznaniu: odwoływane są spektakle i imprezy taneczne

fot. CK Zamek, archiwum
fot. CK Zamek, archiwum

W Poznaniu trwa trzydniowa żałoba, ogłoszona po śmierci Pawła Adamowicza.

Flagi w całym mieście opuszczone są do połowy masztu, a w urzędzie przy placu Kolegiackim wystawiono księgę kondolencyjną.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Władze Teatru Polskiego zdecydowały się na odwołanie czwartkowego spektaklu "Ojczyzna". - Nie możemy się otrząsnąć po tym bezprzykładnym okrucieństwie dokonanym w Gdańsku. Zamach dokonany w momencie, gdy jak co roku jednoczyliśmy się we wspólnym czynieniu dobra, odebrał nam poczucie bezpieczeństwa. Nie godzimy się na nienawiść w codziennym życiu, mówimy dość agresji, nie chcemy by różnice - jakiekolwiek - dzieliły nas. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie się z tej nienawiści podnieść i z podziałów wyzwolić - napisano w oświadczeniu.

Pieniądze za bilety na odwołane spektakle można odbierać w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu. Spektakl "Ojczyzna" odegrany zostanie w piątek, 18 stycznia o 10:00.

Należy pamiętać, że nie wszystkie spektakle czy koncerty są odwoływane. Informacji o poszczególnych wydarzeniach należy szukać u organizatorów.
W środę i czwartek nie odbędzie się również część imprez w poznańskich klubach. Taką decyzję ogłosił już m.in. SQ Klub, odwołując event z cyklu HI 5.
Należy pamiętać, że żałoba narodowa została ogłoszona na sobotę. Wówczas w Gdańsku odbędzie się pogrzeb prezydenta Adamowicza. Na odwołanie wszystkich wydarzeń z tego dnia zdecydowało się CK Zamek.

- Seans festiwalu Sputnik będzie można zobaczyć następnego dnia, w niedzielę 20.01. o g. 16. Spektakl "Fioletowa krowa" został przeniesiony na 23.02. o g. 18.30. Informacja o warsztatach Strefy Zabawy zostanie wkrótce umieszczona na naszej stronie internetowej. Bilety kupione w kasie CK ZAMEK można również tam zwracać, natomiast bilety kupione przez internet można oddać zgodnie z regulaminem sprzedaży internetowej. - poinformowano.
Większość organizatorów imprez klubowych nie określiła jeszcze czy odwoła sobotnie wydarzenia. Jeden z popularnych lokali w centrum miasta zamierza przyjmować gości, ale zabawa zacznie się dokładnie o północy, czyli tuż po formalnym zakończeniu żałoby.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro