Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Żałoba w Poznaniu: odwoływane są spektakle i imprezy taneczne

sk
środa, 16.01.2019 r.
godz. 13.30
sk | środa, 16.01.2019 r., godz. 13.30
Żałoba w Poznaniu: odwoływane są spektakle i imprezy taneczne
fot. CK Zamek, archiwum

W Poznaniu trwa trzydniowa żałoba, ogłoszona po śmierci Pawła Adamowicza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Flagi w całym mieście opuszczone są do połowy masztu, a w urzędzie przy placu Kolegiackim wystawiono księgę kondolencyjną.

Władze Teatru Polskiego zdecydowały się na odwołanie czwartkowego spektaklu "Ojczyzna". - Nie możemy się otrząsnąć po tym bezprzykładnym okrucieństwie dokonanym w Gdańsku. Zamach dokonany w momencie, gdy jak co roku jednoczyliśmy się we wspólnym czynieniu dobra, odebrał nam poczucie bezpieczeństwa. Nie godzimy się na nienawiść w codziennym życiu, mówimy dość agresji, nie chcemy by różnice – jakiekolwiek – dzieliły nas. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie się z tej nienawiści podnieść i z podziałów wyzwolić - napisano w oświadczeniu.

Pieniądze za bilety na odwołane spektakle można odbierać w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu. Spektakl "Ojczyzna" odegrany zostanie w piątek, 18 stycznia o 10:00.

Należy pamiętać, że nie wszystkie spektakle czy koncerty są odwoływane. Informacji o poszczególnych wydarzeniach należy szukać u organizatorów.
 
W środę i czwartek nie odbędzie się również część imprez w poznańskich klubach. Taką decyzję ogłosił już m.in. SQ Klub, odwołując event z cyklu HI 5.
 
Należy pamiętać, że żałoba narodowa została ogłoszona na sobotę. Wówczas w Gdańsku odbędzie się pogrzeb prezydenta Adamowicza. Na odwołanie wszystkich wydarzeń z tego dnia zdecydowało się CK Zamek.

- Seans festiwalu Sputnik będzie można zobaczyć następnego dnia, w niedzielę 20.01. o g. 16. Spektakl „Fioletowa krowa” został przeniesiony na 23.02. o g. 18.30. Informacja o warsztatach Strefy Zabawy zostanie wkrótce umieszczona na naszej stronie internetowej. Bilety kupione w kasie CK ZAMEK można również tam zwracać, natomiast bilety kupione przez internet można oddać zgodnie z regulaminem sprzedaży internetowej. - poinformowano.
 
Większość organizatorów imprez klubowych nie określiła jeszcze czy odwoła sobotnie wydarzenia. Jeden z popularnych lokali w centrum miasta zamierza przyjmować gości, ale zabawa zacznie się dokładnie o północy, czyli tuż po formalnym zakończeniu żałoby.
Reklama