Reklama
Reklama

Cezary O. groził Jackowi Jaśkowiakowi. Usłyszał zarzut propagowania ustroju faszystowskiego

Cezary O. został doprowadzony do poznańskiej prokuratury.

W poniedziałek mieszkaniec Kórnika został zatrzymany w związku z groźbami, które miał kierować na Facebooku w kierunku Jacka Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza.

- Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia...stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk - napisał Cezary O.

Wpis 41-latka został zauważony przez polityków, a minister Joachim Brudziński przekazał sprawę policji, która dość szybko namierzyła i zatrzymała internautę.
We wtorek w tej sprawie przesłuchano prezydenta Jaśkowiaka, a w środę O. trafił do prokuratury. Jeśli ostatecznie usłyszy zarzuty, to może trafić na 2 lata do więzienia.
 • Aktualizacja
  środa, 16.01.2019 r., godz. 11.14
  Aktualizacja
  środa, 16.01.2019 r., godz. 11.14
  Cezary O. usłyszał zarzut publicznego nawoływania do stosowania przemocy i publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa, czego miał dopuścić się za pomocą avatara na Facebooku. Grozi mu do 5 lat więzienia.
 • Aktualizacja
  środa, 16.01.2019 r., godz. 14.48
  Aktualizacja
  środa, 16.01.2019 r., godz. 14.48
  W stosunku do podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5.000 zł.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro