Reklama
Reklama

W tym roku ulica Jackowskiego zyska nowy wygląd

fot. ZDM

Na II kwartał tego roku zaplanowano rozpoczęcie prac na ulicy Jackowskiego.

Celem zmian ma być m.in. poprawa sytuacji pieszych i zwiększenie ilości zieleni. - Zmiana sposobu parkowania z ukośnego na równoległy uwolni chodniki od samochodów, zapewni pieszym bezpieczną przestrzeń do poruszania się. Taki sposób parkowania zabezpieczy również chodniki przed zniszczeniem przez parkujące na nim pojazdy. Obecnie po stronie północnej miejsca postojowe są w całości wyznaczone na chodniku, to powoduje, że ma on w wielu miejscach mniej niż 1,5 m, co powoduje, że piesi mają problemy z poruszaniem się - przekonują urzędnicy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Te zmiany budzą niepokój części mieszkańców, zwracających uwagę na radykalne zmniejszenie liczby miejsc parkingowych: ze 153 pozostanie 97. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Według miasta analizowano możliwość zachowania parkowania skośnego na południowej stronie ul. Jackowskiego, ale wiązałoby się to z likwidacją chodnika lub usunięciem drzew po stronie północnej, ostatecznie zdecydowano się więc na parkowanie równoległe.

- Podjęto starania, aby ułatwić mieszkańcom parkowanie pojazdów. Już w 2016 roku, na wniosek Rady Osiedla Jeżyce, przesunięto granicę sektora 7 strefy płatnego parkowania tak, aby obejmował on także ul. Zwierzyniecką z sektora 6. Dzięki tej zmianie mieszkańcy ul. Jackowskiego, w ramach posiadanych identyfikatorów mieszkańca, mogą również parkować na sąsiedniej ul. Zwierzynieckiej - informuje Urząd Miasta. Ponadto 10 dodatkowych miejsc ma pojawić się na odcinku od ul. Polnej do ul. Gorczyczewskiego.

Projekt zmian opracowany został na zlecenie ZDM. Środki na przebudowę pochodzą z budżetu rady osiedla.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro