Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

Kukiz'15 chce odwołania Jacka Kurskiego i jego zastępcy z TVP. Rozmowy na ten temat trwają w PiS

BS
wtorek, 15.01.2019 r.
godz. 20.20
BS | wtorek, 15.01.2019 r., godz. 20.20
Kukiz'15 chce odwołania Jacka Kurskiego i jego zastępcy z TVP. Rozmowy na ten temat trwają w PiS
fot. Marcin Obara/PAP

Poniedziałkowe serwisy informacyjne wszystkich stacji telewizyjnych wypełnione były informacjami na temat tragicznych wydarzeń z Gdańska. Dziś najgłośniej jest o materiale wyemitowanym przez Wiadomości TVP.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wiadomości TVP przygotowały w poniedziałek materiał, z którego widzowie mogli się dowiedzieć, że nie wszyscy uszanowali apel rodziny o niewykorzystywanie sprawy politycznie. W materiale przedstawiono archiwalne wypowiedzi polityków dziś będących w opozycji, z których wynika, że to jedynie politycy Platformy Obywatelskiej odpowiadają za mowę nienawiści. Politycy PiS zostali przedstawieni jako Ci, którzy jedynie padają ofiarą ataków. Dziennikarz TVP nie zauważył choćby wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, która w dzień śmierci prezydenta Gdańska atakowała Jurka Owsiaka.

Materiał wywołał ogromne poruszenie, a TVP była krytykowana nawet przez tych, którzy zwykle sprzyjają partii rządzącej - Na takie coś mam nieelegancki termin „dziennikur...two” - napisała Kataryna. Z kolei Rafał Ziemkiewicz napisał - Przykro mi, że niestety dzisiejszych „Wiadomości: pochwalić nie mogę, choć w sumie z powodu jednego tylko materiału.

We wtorek sprawą zajęli się politycy. Jako pierwszy głos zabrał Władysław Kosiniak - Kamysz z PSL - Po raz kolejny, obecne kierownictwo telewizji publicznej uczyniło z „Wiadomości” maszynę do dzielenia Polaków, wzbudzania wzajemnej nienawiści, szczucia naszych Rodaków na polityczną opozycję. Nawiązując tym samym do najgorszych wzorców Dziennika Telewizyjnego, a po emisji wczorajszego programu - wręcz prześcigając ówczesną tubę komunistycznej propagandy - stwierdził szef ludowców, który domaga się od Jarosław Kaczyńskiego odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska szefa TVP.

Wniosek o odwołanie zarządu TVP przygotowany przez Kukiz'15 trafił już do Rady Mediów Narodowych - W związku z narastającą agresją w polskiej debacie publicznej i negatywną rolą telewizji publicznej w tym zakresie, składam wniosek o odwołanie panów Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego ze stanowisk członków zarządu TVP S.A. - można przeczytać w piśmie, które trafiło do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Pismo w imieniu formacji Kukiz'15 złożył Grzegorz Podrożny, członek RMN.

Z informacji Rzeczpospolitej wynika też, że dyskusja o odwołaniu Jacka Kurskiego toczy się w Prawie i Sprawiedliwości, ale nie wiadomo, czy Jarosław Kaczyński zdecyduje się na radykalne rozwiązanie.

Reklama