Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jacek Jaśkowiak nie zgadza się z umorzeniem sprawy 'aktów zgonów politycznych'. Chce zaskarżyć decyzję prokuratury

BS
wtorek, 15.01.2019 r.
godz. 17.30
BS | wtorek, 15.01.2019 r., godz. 17.30
Jacek Jaśkowiak nie zgadza się z umorzeniem sprawy 'aktów zgonów politycznych'. Chce zaskarżyć decyzję prokuratury

'Akty zgonów politycznych' dla samorządowców wystawili członkowie Młodzieży Wszechpolskiej w lipcu 2017 roku. Ostatnio prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, ale Jacek Jaśkowiak zapowiada, że zaskarży decyzję prokuratury.

Przyczyną wystawienia aktów zgonów była deklaracja dwunastu samorządowców o współdziałaniu w sprawie migracji. Deklaracja zakładała między innymi pomoc w osiedlaniu się osobom spoza Polski. To nie spodobało się Wszechpolakom. Na ich facebookowym profilu pojawił się "akt zgonu politycznego". Jako "przyczyny" podano liberalizm, multikulturalizm i głupotę. Choć profil wielkopolskiej MW ma nieco ponad 1000 fanów, to jako autora dokumentu podpisano "Naród Polski'.

Akt wystawiono również na nazwisko zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sprawą zajęła się prokuratura, ale została ona umorzona, a o decyzji prokuratury Jacek Jaśkowiak dowiedział się w miniony poniedziałek. Prokuratura uznała, że działanie podjęte przez MW nie wyczerpuje znamion przestępstwa. Dziś prezydent Poznania zapowiedział, że zamierza zaskarżyć decyzje prokuratora - Będę skarżył decyzję prokuratury choćby z uwagi na szacunek do Pawła Adamowicza i na pamięć o nim - powiedział Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Głosem Wielkopolskim.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama