Reklama
Reklama

Cała Polska #MuremZaOwsiakiem. Manifestacje w Poznaniu i Swarzędzu

fot. Paweł Supernak/PAP
fot. Paweł Supernak/PAP

Po tragicznych zdarzeniach z Gdańska Jurek Owsiak zrezygnował ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polacy próbują jednak przekonać Jurka Owsiaka do zmiany decyzji.

Choć bezpośrednią przyczyną rezygnacji Jurka Owsiaka jest zamach, do którego doszło w niedzielę w trakcie finału WOŚP w Gdańsku, to szef WOŚP nie ukrywał, że chodzi o hejt, który od 25 lat towarzyszy fundacji i jej działaniom -Ja osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji czyli prezesa zarządu, ale fundacja dalej będzie funkcjonowała. Może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dziś nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem także o tym, ze ta nienawiść, także w moją stroną, w stronę fundacji grzeje od 25 lat. (...) Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą i niestety polskim wymiar sprawiedliwości, a także policja sobie kompletnie z tym nie daje rady. Zgłaszamy te sprawy na policję i sami mówimy, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi. Proszę wejść na portale prawicowe, nawet dzisiaj, przeczytać rzeczy na mój temat. Proszę przeczytać, co pisze jedna z posłanek, osoba, która zasiada w Sejmie - mówił na briefingu prasowym Owsiak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Z decyzją Jurka Owsiaka nie może się pogodzić wielu Polaków -Nikt i nic nie odbierze Jurkowi Owsiakowi jego zasług w czynieniu dobra. Dlatego apeluje do niego, by nie składał rezygnacji. Jurek, jesteś nam wszystkim potrzebny! - komentowała Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Działać zaczęli też Internauci, a w serwisach społecznościowych powstało hashtag #MuremZaOwsiakiem. Internauci nie ograniczają się tylko do pisania postów, ale planują też wydarzenia w swoich miastach. W tej chwili zapowiedziano wiece poparcia w Poznaniu i Swarzędzu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
74.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro