Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Cała Polska #MuremZaOwsiakiem. Manifestacje w Poznaniu i Swarzędzu

BS
wtorek, 15.01.2019 r.
godz. 16.30
BS | wtorek, 15.01.2019 r., godz. 16.30
Cała Polska #MuremZaOwsiakiem. Manifestacje w Poznaniu i Swarzędzu
fot. Paweł Supernak/PAP

Po tragicznych zdarzeniach z Gdańska Jurek Owsiak zrezygnował ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polacy próbują jednak przekonać Jurka Owsiaka do zmiany decyzji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1015 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Choć bezpośrednią przyczyną rezygnacji Jurka Owsiaka jest zamach, do którego doszło w niedzielę w trakcie finału WOŚP w Gdańsku, to szef WOŚP nie ukrywał, że chodzi o hejt, który od 25 lat towarzyszy fundacji i jej działaniom - Ja osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji czyli prezesa zarządu, ale fundacja dalej będzie funkcjonowała. Może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dziś nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem także o tym, ze ta nienawiść, także w moją stroną, w stronę fundacji grzeje od 25 lat. (...) Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą i niestety polskim wymiar sprawiedliwości, a także policja sobie kompletnie z tym nie daje rady. Zgłaszamy te sprawy na policję i sami mówimy, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi. Proszę wejść na portale prawicowe, nawet dzisiaj, przeczytać rzeczy na mój temat. Proszę przeczytać, co pisze jedna z posłanek, osoba, która zasiada w Sejmie - mówił na briefingu prasowym Owsiak.

Z decyzją Jurka Owsiaka nie może się pogodzić wielu Polaków - Nikt i nic nie odbierze Jurkowi Owsiakowi jego zasług w czynieniu dobra. Dlatego apeluje do niego, by nie składał rezygnacji. Jurek, jesteś nam wszystkim potrzebny! - komentowała Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Działać zaczęli też Internauci, a w serwisach społecznościowych powstało hashtag #MuremZaOwsiakiem. Internauci nie ograniczają się tylko do pisania postów, ale planują też wydarzenia w swoich miastach. W tej chwili zapowiedziano wiece poparcia w Poznaniu i Swarzędzu.

Reklama