Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Tomasz Lewandowski został pełnomocnikiem ds. mieszkalnictwa miejskiego

sk
wtorek, 15.01.2019 r.
godz. 14.42
sk | wtorek, 15.01.2019 r., godz. 14.42
Tomasz Lewandowski został pełnomocnikiem ds. mieszkalnictwa miejskiego
fot. UMP

Tomasz Lewandowski został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. mieszkalnictwa miejskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Po ostatnich wyborach samorządowych polityk lewicy przestał pełnić funkcję zastępcy prezydenta, ale Jacek Jaśkowiak zapowiadał, że nadal chce współpracować z Lewandowskim. Tak też się stało: najpierw objął on funkcję prezesa ZKZL, a teraz zajmie się dodatkowo mieszkalnictwem miejskim.
 
Nowa funkcja ma nie oznaczać dodatkowego etatu dla Lewandowskiego, a jedynie więcej obowiązków. - Tomasz Lewandowski stanie na czele Zespołu ds. Polityki Mieszkaniowej i będzie koordynował te działania wszystkich miejskich jednostek, które dotyczą polityki inwestycyjnej z obszaru mieszkalnictwa miejskiego. Będzie pracował nad stworzeniem takich rozwiązań, które pozwolą zaspokoić potrzeby mieszkaniowe poznaniaków. Ma też czuwać nad ustaleniem projektu listy osób uprawnionych do objęcia lokalu z gminnego zasobu - informuje Urząd Miasta Poznania.
 
Lewandowski ma również współpracować z organizacjami pozarządowymi w celu pozyskiwania pieniędzy na walkę z bezdomnością i wykluczeniem społecznym. Będzie również m.in. reprezentować prezydenta w kontaktach ze stowarzyszeniami lokatorskimi.
Reklama