Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Oszukała seniorkę za pomocą jajka, ścierki i wody święconej. 32 tys. zł strat

sk
wtorek, 15.01.2019 r.
godz. 13.28
sk | wtorek, 15.01.2019 r., godz. 13.28
Oszukała seniorkę za pomocą jajka, ścierki i wody święconej. 32 tys. zł strat
fot. By Canel Arsel - Imported from 500px (archived version) by the Archive Team. (detail page), CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71856899

Do bezczelnej kradzieży doszło we wschodniej Wielkopolsce.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

13 stycznia pod jednym z mieszkań na terenie Konina, należącym do 74-latki, pojawiła się niezidentyfikowana do tej osoba. Zaraz po otwarciu drzwi zaczęła się głośno modlić. Wówczas lokatorka zaprosiła ją do siebie.

- Tam zaczęły się modlić we dwie. W pewnym momencie kobieta zapytała seniorkę, czy ma jakieś pieniądze, bo ona mogłaby jej pomóc je pomnożyć. Starsza kobieta przyniosła 700 zł, ale to wydało się za mało i złodziejka powiedziała, że czuje, iż pieniędzy w mieszkaniu jest więcej, a dodatkowo poprosiła o wodę święconą, jajko i ściereczkę. 74-latka wyjęła więc „do pomnożenia” 43 tys. zł. Pieniądze zostały rozłożone na podłodze. Kobieta zaczęła odmawiać nad nimi modlitwy, zbiła jajko, które następnie włożyła w ściereczkę. Po chwili pokazała 74-latce rozbite jajko i powiedziała, że dwie ciemne plamki, które było tam widać trzeba zakopać przed blokiem, ponieważ są to siedliska wszelkiego zła, nieszczęść i pecha. Poskładała pieniądze i podała je seniorce przykazując, aby ta schowała je do łóżka - relacjonował podkom. Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Kobiety razem wyszły przed blok, a po chwili się rozstały. 74-latka wróciła do domu niczego nie podejrzewając i dopiero kolejnego dnia sprawdziła schowane w łóżku pieniądze. Wówczas okazało się, że jest tam tylko 11 tys. zł, a pozostała cześć padła łupem sprytnej i bezczelnej złodziejki.
 

Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Reklama