Reklama

Uwaga kierowcy! To co spadło już zamarzło, drogi przypominają lodowiska

fot. Kamil
fot. Kamil

Zarząd Dróg Miejskich wysłał na poznańskie ulice cały dostępny sprzęt i prosi kierowców o ostrożność. Niebezpiecznie jest też na wielkopolskich drogach.

- Zgodnie z prognozami przygotowanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wiatr może być bardzo silny. Z tego powodu nie wykluczone są zawieje śnieżne, a także miejscowe śliskości jezdni - informował na swoim facebookowym profilu ZDM. Po kilku godzinach od tego postu wiemy już, że prognozy się sprawdziły.

Od jednego z czytelników dostaliśmy zdjęcie z podpisem "lodowisko na S5 Poznań-Wronczyn" i rzeczywiście - nowo powstała trasa jest bardzo oblodzona. Jednak to tylko jeden z wielu przykładów. Fatalnie wygląda sytuacja na S11. - Ja uciekam z okolicy Środy Wlkp na Poznań, bo ludzie do rowu się ześlizgiwali z drogi - napisał jeden z użytkowników Twittera. W Poznaniu na tej trasie jest za to olbrzymi korek.

Jak widać też na innym zamieszczonym obrazku - nie wszyscy kierowcy potraktowali z pełną powagą zmianę warunków pogodowych i nie odśnieżyli nawet swojego samochodu. Jest to niestety nagminne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro