Reklama
Reklama

Nożownik zaatakował prezydenta Gdańska. Na placu Wolności spotkają się osoby chcące wesprzeć Pawła Adamowicza

fot. PAP/Adam Warżawa

Podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do ataku na prezydenta miasta.

27-letni Stefan W. podczas "Światełka do nieba" wtargnął na scenę i ugodził nożem Pawła Adamowicza. Polityk przez kilkadziesiąt minut był reanimowany, następnie trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Lekarze określają jego stan jako ciężki i nie ukrywają, że o losie pacjenta zadecydują najbliższe godziny.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W poniedziałek w największych miastach Polski mają odbyć się manifestacje wsparcia dla Pawła Adamowicza, organizowane przez KOD. W Poznaniu rozpocznie się ona o 18:00 na placu Wolności.

- Jesteśmy bardzo głęboko poruszeni wczorajszymi tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku i dlatego zapraszamy dzisiaj wszystkich, którzy czują potrzebę wspólnego wyrażenia sprzeciwu, bólu i solidarności na godzinę 18.00 na pl. Wolności w Poznaniu. Spotkajmy się razem ze świecami, w milczeniu, bez przemówień, bez okrzyków, bez wskazywania winnych - JESTEŚMY RAZEM z Pawłem Adamowiczem do końca świata i jeden dzień dłużej - informują organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro