Reklama
Reklama

Dwulatka z Poznania przez całe swoje życie walczy z cierpieniem. Jest szansa na zdrowie, ale potrzeba dziesiątek tysięcy

fot. zrzutka.pl

2-letnia Zosia od urodzenia boryka się z problemami jelit, przez co przyjmowanie pokarmu oznacza dla niej niewymowny ból.

- Zosia nie może cieszyć się życiem i pełnia sił, które w ogromnej mierze zależą od zjedzenia posiłku - piszą rodzice dziewczynki w portalu zrzutka.pl. Bóle brzucha, ciężkie zaparcia, które nie poddają się leczeniu farmaceutycznemu oraz diecie, nie pozwalają Zosi spać spokojnie. Coraz częstsze pojawianie się kwasicy metabolicznej ma też zgubny wpływ dla całego układu nerwowego. Co gorsza, lekarze nie wiedzą jak Zosi pomóc, a wszystkie dostępne sposoby leczenia nie przynoszą spodziewanych efektów.

- W Polsce czeka na nią jedynie operacja, która ma na celu ułatwienie defekacji. Poza granicami kraju istnieją placówki, które, przeprowadzają u dzieci z takimi problemami m.in manometrie całego jelita - tłumaczą rodzice. na to jednak potrzeba pieniędzy, podobnie jak na zintensyfikowanie rehabilitacji. Właśnie na ten cel prowadzona jest zbiórka w portalu zrzutka.pl. Do końca kwesty zostało jeszcze 25 dni. Z planowanych 30 tys. zł zebrano na razie trochę ponad 2,5 tys. zł.

Rodzice Zosi upatrują w zbiórce duże nadzieje. - Pragniemy, aby płacz z powodu głodu, a następnie cierpienie wynikające z nieprawidłowej pracy układu pokarmowego zostały zażegnane - piszą. Wszystkich zainteresowanych wpłatą na rzecz poprawy zdrowia Zosi odsyłamy na stronę zbiórki - TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
3.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro