Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dwulatka z Poznania przez całe swoje życie walczy z cierpieniem. Jest szansa na zdrowie, ale potrzeba dziesiątek tysięcy

sw
piątek, 11.01.2019 r.
godz. 21.09
sw | piątek, 11.01.2019 r., godz. 21.09
Dwulatka z Poznania przez całe swoje życie walczy z cierpieniem. Jest szansa na zdrowie, ale potrzeba dziesiątek tysięcy
fot. zrzutka.pl

2-letnia Zosia od urodzenia boryka się z problemami jelit, przez co przyjmowanie pokarmu oznacza dla niej niewymowny ból.

- Zosia nie może cieszyć się życiem i pełnia sił, które w ogromnej mierze zależą od zjedzenia posiłku - piszą rodzice dziewczynki w portalu zrzutka.pl. Bóle brzucha, ciężkie zaparcia, które nie poddają się leczeniu farmaceutycznemu oraz diecie, nie pozwalają Zosi spać spokojnie. Coraz częstsze pojawianie się kwasicy metabolicznej ma też zgubny wpływ dla całego układu nerwowego. Co gorsza, lekarze nie wiedzą jak Zosi pomóc, a wszystkie dostępne sposoby leczenia nie przynoszą spodziewanych efektów.

- W Polsce czeka na nią jedynie operacja, która ma na celu ułatwienie defekacji. Poza granicami kraju istnieją placówki, które, przeprowadzają u dzieci z takimi problemami m.in manometrie całego jelita - tłumaczą rodzice. na to jednak potrzeba pieniędzy, podobnie jak na zintensyfikowanie rehabilitacji. Właśnie na ten cel prowadzona jest zbiórka w portalu zrzutka.pl. Do końca kwesty zostało jeszcze 25 dni. Z planowanych 30 tys. zł zebrano na razie trochę ponad 2,5 tys. zł.

Rodzice Zosi upatrują w zbiórce duże nadzieje. - Pragniemy, aby płacz z powodu głodu, a następnie cierpienie wynikające z nieprawidłowej pracy układu pokarmowego zostały zażegnane - piszą. Wszystkich zainteresowanych wpłatą na rzecz poprawy zdrowia Zosi odsyłamy na stronę zbiórki - TUTAJ.

Reklama