Reklama

Tesco zamyka 30 sklepów w całym kraju, w tym kilka w Wielkopolsce. Pracę stracić może nawet kilka tysięcy osób

fot. Spotted: Tesco Piła @ FB
fot. Spotted: Tesco Piła @ FB

Grupa Tesco poinformowała już pracowników o planowanej restrukturyzacji sieci. Część z nich będzie musiała poszukać nowej pracy.

Z powodu niskiej sprzedaży zamknięte zostać mają sklepy Tesco w takich wielkopolskich miastach, jak: Ostrów Wielkopolski, Piła, Pleszew, Turek i Rawicz. - Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce - tłumaczy zaistniałą sytuację Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Z pewnością, dla części Wielkopolan zamknięcie tych marketów będzie oznaczać konieczność znalezienie nowego źródła zarobków. Jednak Grupa Tesco zapewnia, że ta sytuacja nie musi dotyczyć wszystkich pracowników. - Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca, czy stanowiska pracy - twierdzi Behan.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro