Reklama
Reklama

Tesco zamyka 30 sklepów w całym kraju, w tym kilka w Wielkopolsce. Pracę stracić może nawet kilka tysięcy osób

fot. Spotted: Tesco Piła @ FB
fot. Spotted: Tesco Piła @ FB

Grupa Tesco poinformowała już pracowników o planowanej restrukturyzacji sieci. Część z nich będzie musiała poszukać nowej pracy.

Z powodu niskiej sprzedaży zamknięte zostać mają sklepy Tesco w takich wielkopolskich miastach, jak: Ostrów Wielkopolski, Piła, Pleszew, Turek i Rawicz. - Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce - tłumaczy zaistniałą sytuację Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Z pewnością, dla części Wielkopolan zamknięcie tych marketów będzie oznaczać konieczność znalezienie nowego źródła zarobków. Jednak Grupa Tesco zapewnia, że ta sytuacja nie musi dotyczyć wszystkich pracowników. - Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca, czy stanowiska pracy - twierdzi Behan.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro