Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -9
Reklama

Za najlepszą szkołę średnią w Wielkopolsce uznane zostało poznańskie technikum

sw
piątek, 11.01.2019 r.
godz. 17.03
sw | piątek, 11.01.2019 r., godz. 17.03
Za najlepszą szkołę średnią w Wielkopolsce uznane zostało poznańskie technikum
fot. Beata Mikołajczyk @ TT

W piątek, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbyła się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To druga regionalna edycja ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez Grupę Uczelni Vistula. Głównym odbiorcom zestawienia mają być uczniowie, którym pomagać ma ono w dokonaniu wyborów. Wielkopolską odsłoną konkursu zajął się UAM, zainteresowany poziomem kształcenia w wielkopolskich szkołach średnich, z których wywodzi się znaczna część przyszłych studentów uczelni. Metodologia przy tworzeniu rankingu jest ta sama od lat - najważniejsze kryterium to wyniki matur.

Tytuł najlepszej szkoły średniej w Wielkopolsce przypadł poznańskiemu Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji, które uplasowało się na 6. miejscu ogólnopolskiego rankingu techników (to o trzy oczka lepiej niż w zeszłorocznym zestawieniu). Wysoko znalazło się też wrzesińskie Technikum nr 1 w ZS Polit. im. Boh. Monte Cassino sklasyfikowane na 18. lokacie. Najwyższe miejsce w ogólnopolskim rankingu z wielkopolskich liceów zajęło za to poznańskie II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, sklasyfikowane na 28. miejscu. Druga na liście „ogólniaków” szkoła z Poznania, czyli poznańskie VIII LO znalazła się na dwie lokaty niżej, na 30. miejscu. Wielkopolskie podium zamyka sklasyfikowane jako 86. LO im. św Marii-Magdaleny w Poznaniu.

Reklama