Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -9
Reklama

Wielkopolski samorząd przeznaczył 33 mln zł na dofinansowanie lokalnego sportu

sw
piątek, 11.01.2019 r.
godz. 16.20
sw | piątek, 11.01.2019 r., godz. 16.20
Wielkopolski samorząd przeznaczył 33 mln zł na dofinansowanie lokalnego sportu
fot. Jacek Tomaszewski

O dofinansowanie z pięcioletniego programu mogą się starać kluby szkolące dzieci i młodzież oraz te propagujące sport wśród niepełnosprawnych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak podkreśla marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak, system premiuje najlepszych, więc instytucje i organizacje mające najlepsze wyniki, mogą liczyć na najwięcej wsparcia. Przy czym nie chodzi wcale o wyniki ściśle sportowe, raczej o realizowanie założeń programu.

Znaczącą cześć całej przeznaczonej na sport sumy - ponad 25 milionów zł -  ma trafić do zlokalizowanego w Poznaniu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego. W WSS-ie zrzeszone są sekcje takich klubów, jak: AZS OŚ Poznań, KS Gwardia Piła, AZS-AWF Poznań, Energetyk Poznań, Warta Poznań; Pyra Poznań, Polonia Leszno, IKS Leszno, KKSZ Konin.

Prawie 3 miliony zł przypadną Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Poznaniu, którego działalność skupia się na rywalizacji młodzieży szkolnej w ramach Igrzysk Młodzieży. Nieco mniej trafi do Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowego Zespołów Sportowych w Poznaniu, które zajmuje się popularyzacją sportu i szkoleniem zawodników w środowisku wiejskim. 2 miliony zł zostaną rozdysponowane na organizacje zajmujące się promocją sportu wśród osób niepełnosprawnych. 700 tysięcy zostało za to przeznaczone na organizację Akademickich Mistrzostw Polskich.

Rozdysponowanie środków wsparcia już na samym początku 5-letniej kadencji urzędu marszałkowskiego ma na celu zapewnienie zarządom klubów spokój w planowaniu przyszłych działań.

 

Reklama