Reklama
Reklama

CBSP w poznańskiej siedzibie związku hokeja na trawie. Zatrzymano 8 osób, w tle wielkie pieniądze

fot. Wilf Ratzburg/freeimages.com
fot. Wilf Ratzburg/freeimages.com

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji pojawili się w poznańskiej siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymano 8 osób w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie niegospodarności w latach 2011-2017 w Polskim Związku Hokeja na Trawie z siedzibą w Poznaniu i działania w nim zorganizowanej grupy przestępczej.

Zatrzymani to m.in. Andrzej G. (były prezes PZHT) oraz Marek C. i Dariusz K. (byli sekretarze generalni PZHT).

- Sześciu osobom, w tym byłemu prezesowi i dwóm byłym sekretarzom generalnym związku ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia pieniędzy poprzez nierozliczanie pobranych z różnych tytułów (również fikcyjnych) zaliczek, przyjmowanie faktur sprzedaży sprzętu sportowego bez realizacji dostawy w zamian za korzyść majątkową, fałszowanie dowodów wpłaty należności na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego - poinformowała Prokuratura Krajowa.

- W ten sposób tylko w 2017 roku wymienione osoby przywłaszczyły powierzone im mienie znacznej wartości, pochodzące z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w kwocie 439.673,64 złotych oraz wyrządziły szkodę materialną w wielkich rozmiarach w wysokości 1.143.240,64 złotych, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, czym działały na szkodę Polskiego Związku Hokeja na Trawie z siedzibą w Poznaniu. Ponadto swoim działaniem sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia PZHT szkody w wielkich rozmiarach w kwocie blisko 4 milionów złotych - dodano.
Część zatrzymanych zarzuca się również korupcję i pranie brudnych pieniędzy.

Swoje oświadczenie w tej sprawie wydał PZHT. - W związku z pojawiającym się informacjami na temat zatrzymań przez Centralne Biuro Śledcze Policji osób związanych z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie, chcielibyśmy poinformować, iż sprawa dotyczy tylko i wyłącznie osób wchodzących w skład poprzedniego Zarządu oraz byłych pracowników Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W chwili obecnej to jedyne informacje, których możemy Państwu udzielić - powiedział rzecznik tej instytucji Filip Sobczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro