Reklama
Reklama

Orlik Open powstał na Piątkowie. Kosztował milion złotych

fot. UMP

W czwartek na Piątkowie otwarto nowego "Orlika Open". To czwarta tego typu inwestycja w mieście.

Obiekt wraz z ogrodem społecznym powstał przy Szkole Podstawowej nr 67, zlokalizowanej na osiedlu Batorego. - Orliki Open to poznańska inicjatywa, której pomysłodawcą był radny miejski, Marek Sternalski. To kompleksy sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców całego osiedla. Otwarte są do późnego wieczora i przystosowane do potrzeb wszystkich grup wiekowych, mogą z nich korzystać nie tylko dzieci, ale także dorośli, seniorzy, a nawet osoby z niepełnosprawnościami - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Podobne obiekty istnieją już przy ul. Kobylepole oraz na osiedlach Rusa i Jagiellońskim. Poprawkę do budżetu umożliwiająca sfinansowanie kosztującej nieco ponad milion złotych inwestycji na Piątkowie złożyła radna Maria Lisiecka-Pawełczak. Inspiracje do projektu dostarczyli z kolei uczniowie sąsiedniej podstawówki.

Orlik Open jest objęty monitoringiem i oświetlony. Oprócz dwóch boisk powstał m.in. ogród, w którym uczniowie samodzielnie mogą uprawiać rośliny. Obiekt będzie codziennie czynny do godziny 21.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro