Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -6
Reklama

Orlik Open powstał na Piątkowie. Kosztował milion złotych

sk
piątek, 11.01.2019 r.
godz. 07.54
sk | piątek, 11.01.2019 r., godz. 07.54
Orlik Open powstał na Piątkowie. Kosztował milion złotych
fot. UMP

W czwartek na Piątkowie otwarto nowego "Orlika Open". To czwarta tego typu inwestycja w mieście.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obiekt wraz z ogrodem społecznym powstał przy Szkole Podstawowej nr 67, zlokalizowanej na osiedlu Batorego. - Orliki Open to poznańska inicjatywa, której pomysłodawcą był radny miejski, Marek Sternalski. To kompleksy sportowo-rekreacyjne dla  mieszkańców całego osiedla. Otwarte są do późnego wieczora i przystosowane do potrzeb wszystkich grup wiekowych, mogą z nich korzystać nie tylko dzieci, ale także dorośli, seniorzy, a nawet osoby z niepełnosprawnościami - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Podobne obiekty istnieją już przy ul. Kobylepole oraz na osiedlach Rusa i Jagiellońskim. Poprawkę do budżetu umożliwiająca sfinansowanie kosztującej nieco ponad milion złotych inwestycji na Piątkowie złożyła radna Maria Lisiecka-Pawełczak. Inspiracje do projektu dostarczyli z kolei uczniowie sąsiedniej podstawówki.

Orlik Open jest objęty monitoringiem i oświetlony. Oprócz dwóch boisk powstał m.in. ogród, w którym uczniowie samodzielnie mogą uprawiać rośliny. Obiekt będzie codziennie czynny do godziny 21.

Reklama