Reklama
Reklama

Kontrowersje wokół chodnika na Świętym Marcinie. "W oczach się miesza", "można się przewrócić"

Od kilku dni trwają dyskusje nad chodnikiem, który ułożony został na remontowanej ulic Święty Marcin.

Chodzi o kostki w rejonie skrzyżowania z ul. Ratajczaka. Ułożone są one w nieregularne wzory, co nie każdemu przypadło do gustu.

- Jestem starej daty i lubię mieć wszystko poukładane. Żeby było symetryczne, a to tak jakoś miesza się w oczach - mówił pytany przez reportera WTK mieszkaniec Poznania.

- Można się przewrócić - stwierdziła z kolei jedna z poznanianek.

Jakub Głaz, choć generalnie chwali projekt przebudowy, to również zwraca uwagę na ułożenie chodnika. - Doszło do jakiegoś zaburzenia nawierzchni, równoległy układ zmienił się w prostopadły, przez co w tym miejscu wygląda to bardzo niedobrze - ocenił krytyk architektury.

Jeszcze w styczniu zakończą się prace budowlane i rozpocznie się etap odbioru inwestycji. Właśnie wtedy zgłaszane będą ewentualne poprawki, o ile urzędnicy stwierdzą, że rzeczywiście źle ułożono nawierzchnię. - Analizujemy projekt pod kątem jego poprawności. Zbliża się czas odbiorów, więc ten moment, kiedy będziemy zgłaszać ewentualne błędy - powiedziała Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora biura koordynacji projektów UMP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro