Reklama

Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych

fot. Leszek Szymański/PAP

Rzecznik episkopatu poinformował, że planowane jest spotkanie abp Stanisława Gądeckiego z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych.

W grudniu ubiegłego roku było głośno o spotkaniu arcybiskupa Gądeckiego z ofiarą molestowania seksualnego przez księdza. Arcybiskup zapowiedział wówczas na antenie RMF FM, co powie ofierze -Że świat się nie kończy na grzechu, że jest coś ważniejszego aniżeli grzech, że istnieje odkupienie i przebaczenie, i możliwość tego, co nazywamy cierpieniem za kogoś innego. Kościół potrzebuje też cierpienia za swoją egzystencję. To znaczy, trzeba pilnować tego, żeby te procesy przeciwko przestępcom były prowadzone regularnie: tak przez Kościół, jak i prokuraturę. Dwoma torami.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Teraz rzecznik episkopatu poinformował, że planowane są kolejne spotkania z ofiarami księży -Zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym. Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach i będą miały charakter duszpasterski, indywidualny i prywatny - poinformowałks. Paweł Rytel-Andrianik w komunikacie przesłanym do PAP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro