Reklama

Słabe wyniki znanej sieci handlowej. 32 sklepy zostaną zamknięte

fot. Brith-Marie Warn/freeimages.com
fot. Brith-Marie Warn/freeimages.com

O problemach brytyjskiego Tesco na polskim rynku informowaliśmy w ubiegłym roku kilkukrotnie. Teraz Tesco poinformowało o planie zamknięcia 32 sklepów na terenie całego kraju.

Już kilka miesięcy temu rozpoczęła się restrukturyzacja sieci Tesco na terenie Polski, ale póki co nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Z informacji portalu Wiadomości Handlowe wynika, że Polska jest jedynym rynkiem w Europie, gdzie brytyjska sieć wciąż notuje spadek sprzedaży. Niestety oznacza to konieczność dalszej restrukturyzacji -Jako zespół, wiele osiągnęliśmy w ostatnim kwartale. Znacząco poprawiliśmy konkurencyjność naszej oferty w Wielkiej Brytanii, co przełożyło się na bardzo dobrą sprzedaż w okresie świątecznym - wzrost sprzedaży był wyższy od średniej rynkowej. W Europie Środkowej trwa modernizacja naszego biznesu i jesteśmy przekonani, że rezultaty tego procesu będą zgodne z naszymi oczekiwaniami -powiedział Dave Lewis, CEO Grupy Tesco.

Zlikwidowane zostaną 32 sklepy należące do sieci. W Wielkopolsce zamknięte zostaną sklepy w Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Pleszewie i Rawiczu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro