Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -6
Reklama

Słabe wyniki znanej sieci handlowej. 32 sklepy zostaną zamknięte

BS
czwartek, 10.01.2019 r.
godz. 20.01
BS | czwartek, 10.01.2019 r., godz. 20.01
Słabe wyniki znanej sieci handlowej. 32 sklepy zostaną zamknięte
fot. Brith-Marie Warn/freeimages.com

O problemach brytyjskiego Tesco na polskim rynku informowaliśmy w ubiegłym roku kilkukrotnie. Teraz Tesco poinformowało o planie zamknięcia 32 sklepów na terenie całego kraju.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już kilka miesięcy temu rozpoczęła się restrukturyzacja sieci Tesco na terenie Polski, ale póki co nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Z informacji portalu Wiadomości Handlowe wynika, że Polska jest jedynym rynkiem w Europie, gdzie brytyjska sieć wciąż notuje spadek sprzedaży. Niestety oznacza to konieczność dalszej restrukturyzacji - Jako zespół, wiele osiągnęliśmy w ostatnim kwartale. Znacząco poprawiliśmy konkurencyjność naszej oferty w Wielkiej Brytanii, co przełożyło się na bardzo dobrą sprzedaż w okresie świątecznym - wzrost sprzedaży był wyższy od średniej rynkowej. W Europie Środkowej trwa modernizacja naszego biznesu i jesteśmy przekonani, że rezultaty tego procesu będą zgodne z naszymi oczekiwaniami - powiedział Dave Lewis, CEO Grupy Tesco.

Zlikwidowane zostaną 32 sklepy należące do sieci. W Wielkopolsce zamknięte zostaną sklepy w Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Pleszewie i Rawiczu.

Reklama