Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

W przyszłym tygodniu koniec prac budowlanych na Świętym Marcinie! Odbiory potrwają do marca

BS
czwartek, 10.01.2019 r.
godz. 18.31
BS | czwartek, 10.01.2019 r., godz. 18.31
W przyszłym tygodniu koniec prac budowlanych na Świętym Marcinie! Odbiory potrwają do marca
fot. UMP

Zgodnie z zapowiedziami w styczniu zakończą się prace budowlane na ulicy Święty Marcin. Jednak dopiero po zakończeniu wszystkich odbiorów ulica i wszystkie elementy małej architektury będą w pełni dostępne dla mieszkańców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przebudowa ulicy Święty Marcin rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku i zgodnie z planem miała zakończyć się na początku 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że tym razem uda się dotrzymać terminu - Po zgłoszeniu zakończenia prac przez wykonawcę rozpoczną się odbiory, po których być może wykonawca będzie musiał dokonać prac poprawkowych. Mimo formalnego zakończenia wykonywania robót 14 stycznia, cały czas będą mogły być realizowane prace. Tak zwany odbiór końcowy robót budowlanych powinien zakończyć się, zgodnie z postanowieniami umowy, do 31 stycznia - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Później wykonawca będzie musiał uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Ostateczny termin złożenia dokumentacji projektowej to 17 marca. Warto pamiętać, że to dopiero pierwszy etap prac w ramach Projektu Centrum - W ramach kolejnych etapów Programu Centrum przebudowane będzie skrzyżowanie ulic Św. Marcin, Towarowej i al. Niepodległości, pozostała część ul. Św. Marcin przed Gwarną i od ul. Ratajczaka w kierunku Al. Marcinkowskiego, a także ulice: 27 Grudnia, Gwarna, Fredry i Mielżyńskiego. Zmieni się również ul. Ratajczaka, na której powstanie trasa tramwajowa. Cała inwestycja ma być gotowa na początku 2022 roku - informuje Urząd Miasta.

Reklama