Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

MPK testuje nowe słupki. „Wystarczyły lekkie opady deszczu i fuszerka została ujawniona”

j
czwartek, 10.01.2019 r.
godz. 14.30
j | czwartek, 10.01.2019 r., godz. 14.30
MPK testuje nowe słupki.  „Wystarczyły lekkie opady deszczu i fuszerka została ujawniona”
fot. Czytelnik

Nowy słupki z gablotą ułatwiającą wymianę zaktualizowanych rozkładów jazdy testowane są od ubiegłego tygodnia.

Tak wyglądają rozkłady w tych nowych gablotach na przystanku Pl. Wiosny Ludów – pisze nasz czytelnik i wysyła zdjęcie. Wystarczyły lekkie opady deszczu i fuszerka została ujawniona. Ile to dopiero stoi? Tydzień? Ktoś znowu "przytulił" publiczne pieniądze za fuszerkę – dodaje.

Przypomnijmy. Nowe słupki mają być bardziej nowoczesne, estetyczne i wyposażone w praktyczną gablotę ułatwiającą wymianę zaktualizowanych rozkładów jazdy. Na razie są testowane. Pojawiły się w dwóch lokalizacjach. Na przystanku tramwajowym u zbiegu ul. Strzeleckiej i Placu Wiosny Ludów, w kierunku ul. Podgórnej oraz na przystanku autobusowym na ul. Przybyszewskiego, w kierunku ul. Bukowskiej. Testy mają między innymi odpowiedzieć na pytanie - jaka będzie czytelność rozkładów jazdy umieszczonych za szybą gabloty, w zmieniających  się warunkach pogodowych. Jaki wpływ na czytelność rozkładów jazdy będzie miała wilgotność powietrza oraz mróz.

Testy chcemy prowadzić mniej więcej do kwietnia. Później, jeśli sprawdzi się funkcjonalność gabloty, a mieszkańcom będzie się podobała jego estetyka, będziemy prowadzić cykliczną wymianę słupków na innych przystankach tramwajowych oraz autobusowych – mówił w ubiegłym tygodniu Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Kontrolujemy stan rozkładów i w związku z taką sytuacją jak widać na zdjęciu, w poniedziałek gabloty będą tymczasowo demontowane i uszczelniane. Właśnie dlatego zostały one wywieszone teraz, w zimie - chcemy sprawdzić jak funkcjonują wystawione na niekorzystne warunki atmosferyczne. Po ponownym zawieszeniu gablot na przystanku będziemy nadal obserwować co się dzieje z rozkładami, aby wyeliminować wszelkie problemy. Pasażerowie mogą zgłaszać nam zaobserwowane nieszczelności, żebyśmy mogli wprowadzać dalsze korekty i uzyskać odpowiednie rozwiązanie - mówi Katarzyna Lesińska z MPK.

Reklama