Reklama
Reklama

Malował odwrócone krzyże na kościele. Teraz stanie przed sądem

fot. policja
fot. policja

Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Jarocina zostali powiadomieni o zniszczeniu elewacji jednego z kościołów. Szybko udało się ustalić, że wandal ma na sumieniu także inne budynki.

Zawiadomienie o uszkodzeniu elewacji jednego z kościołów na terenie Jarocina dotarła do policjantów pod koniec ubiegłego roku. Szybko okazało się, że zdewastowanych budynków jest więcej -Pomocny dla ustalenia sprawcy okazał się monitoring. Mężczyzna, który za pomocą czarnego sprayu uwiecznił na elewacjach swoje wizje, sam został uwieczniony dzięki okolicznym kamerom. Dzięki nagraniu policjanci ustalili, że podejrzewanym o wątpliwą twórczość artystyczną jest 26-letni mieszkaniec Jarocina. Do zatrzymania sprawcy doszło jeszcze tego samego dnia - informuje Agnieszka Zaworska z miejscowej policji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ostatecznie ustalono, że mężczyzna uszkodził elewację jedenastu budynków, wśród których były obiekty wpisane do rejestru zabytków - Policjanci przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia w związku z wybrykiem chuligańskim i uszkodzenia zabytków za co może trafić do więzienia na 5 lat. Nie wykluczone, że będzie musiał także pokryć z własnej kieszeni koszty naprawy wyrządzonej szkody - podsumowuje Zaworska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro