Reklama

Malował odwrócone krzyże na kościele. Teraz stanie przed sądem

fot. policja
fot. policja

Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Jarocina zostali powiadomieni o zniszczeniu elewacji jednego z kościołów. Szybko udało się ustalić, że wandal ma na sumieniu także inne budynki.

Zawiadomienie o uszkodzeniu elewacji jednego z kościołów na terenie Jarocina dotarła do policjantów pod koniec ubiegłego roku. Szybko okazało się, że zdewastowanych budynków jest więcej -Pomocny dla ustalenia sprawcy okazał się monitoring. Mężczyzna, który za pomocą czarnego sprayu uwiecznił na elewacjach swoje wizje, sam został uwieczniony dzięki okolicznym kamerom. Dzięki nagraniu policjanci ustalili, że podejrzewanym o wątpliwą twórczość artystyczną jest 26-letni mieszkaniec Jarocina. Do zatrzymania sprawcy doszło jeszcze tego samego dnia - informuje Agnieszka Zaworska z miejscowej policji.

Ostatecznie ustalono, że mężczyzna uszkodził elewację jedenastu budynków, wśród których były obiekty wpisane do rejestru zabytków - Policjanci przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia w związku z wybrykiem chuligańskim i uszkodzenia zabytków za co może trafić do więzienia na 5 lat. Nie wykluczone, że będzie musiał także pokryć z własnej kieszeni koszty naprawy wyrządzonej szkody - podsumowuje Zaworska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro